Tvoros gamyba: ar žinote kaip yra užtikrinama kokybė?

Stulpai tvorai – kaip teisingai montuoti?

Tinkamas tvoros stulpų montavimas – tai raktas į tvoros ilgaamžiškumą ir stabilumą. Stulpai tvorai, nepriklausomai nuo jų tipo, atlieka pagrindinę tvoros elementų jungimo funkciją. Atlikus net ir mažą klaidą, tvora gali džiuginti vos vieną sezoną. Nenorime, jog liktumėte nusivylę savo esmine sklypo teritorijos detale, todėl mūsų ekspertai šiame straipsnyje dalinasi pagrindinėmis įžvalgomis, kurios, tikime, padės ir jums. 

Rinkoje gausu įvairių tvoros stulpų tipų, pradedant klasika tapusiais mediniais stulpais ir baigiant patvarumu alsuojančiais metalo stulpais bei betono stulpais. Skirtingų tipų stulpai tvorai pasižymi skirtingomis savybėmis ir ne visada gali atliepti kiekvieno norus. Tinkamo tvoros stulpų tipo pasirinkimas gali turėti didelę įtaką jūsų tvoros tvirtumui ir ilgaamžiškumui.

Mediniai tvoros stulpai

Mediniai tvoros stulpai yra paklausus pasirinkimas dėl savo universalumo, natūralios išvaizdos bei ekonomiškumo. Būtina atkreipti dėmesį, jog vidutiniškai mediniai stulpai tvorai tarnauja vos 5 – 10 metų. Viena populiariausių pasirenkamų medienos rūšių tvorai yra pušis, tačiau taip pat galima rinktis ir patvaresnę medieną, pavyzdžiui, kedrą, raudonmedį ar eglę. Pravartu rinktis neobliuotus tvoros elementus, nes pašiauštas medis geriau sugeria impregnuojančias medžiagas bei dažus. Šiltos ir patrauklios išvaizdos mediniai stulpai tvorai lengvai dera prie įvairių architektūrinių stilių ir aplinkos. Medinius stulpus, kurių standartiniai matmenys yra 4×4 coliai arba 6×6 coliai, lengva sumontuoti tiesiai į žemę arba ant betoninių pamatų. Ilgaamžiškumui padidinti galima naudoti slėgiu apdorotus medinius tvoros stulpus. Tačiau svarbu atsiminti, jog mediniai tvoros elementai nuolatos reikalauja priežiūros – dažų nuėmimo, impregnavimo bei dažymo keliais sluoksniais.

Metaliniai stulpai tvorai

Metaliniai stulpai tvorai, pagaminti iš plieno arba aliuminio, pasižymi išskirtiniu tvirtumu, standumu ir ilgaamžiškumu. Jų tarnavimo laikotarpis gali siekti net iki 40 metų. Metaliniai stulpai tvorai idealiai tinka tvoroms, kurioms reikia ypatingo stabilumo, ypač tose vietose, kuriose vyrauja stiprūs vėjai arba didelės apkrovos. Metaliniai stulpai tvorai yra gana lengva montuojami, taip pat dažnai turi iš anksto išgręžtas skyles tvoros elementams tvirtinti. Metaliniai stulpai yra cinkuoti tiek išorėje, tiek viduje tam, kad metalas paveiktas įvairių oro sąlygų, nebūtų pažeistas ir nepradėtų rūdyti. Taip pat itin svarbi detalė – stulpo dangtelis. Jam nesant, į stulpo vidų patekęs vanduo paveiks metalą, o žiemą užšąlantis vanduo gali perplėšti metalą. Metaliniai stulpai reikalauja minimalios priežiūros – tiesiog periodiškai patikrinti ar yra visi stulpų dangteliai bei peržiūrėti ar yra išorinių pažeidimų tokių, kaip įbrėžimai ir smūgiai, kurie gali pažeisti apsauginį sluoksnį bei paskatinti korozijos atsiradimą.

žaliuzi tvora

Betoniniai stulpai tvorai

Betoniniai tvoros stulpai, sumūryti iš blokelių ar pagaminti iš anksto paruoštose formose (naudojant klojinius), garsėja savo tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Tai ilgiausiai tarnaujantis tvoros stulpų pasirinkimas. Nors jie gali būti sunkesni ir reikalauti daugiau pastangų montuojant, betoniniai tvoros stulpai pasižymi puikiu ilgaamžiškumu ir minimaliais priežiūros reikalavimais. Betoniniai stulpai tvorai idealiai tinka tais atvejais, kai norima tvirtos ir solidžios išvaizdos. Svarbu atkreipti dėmesį, jog šis sprendimas reikalauja daugiau laiko ir pastangų įgyvendinti, todėl susiduriama su papildomomis išlaidomis betoninių tvoros stulpų apdailai bei laiko sąnaudomis.

Kaip yra montuojami stulpai tvorai?

Esminis tvoros patvarumo elementas – stulpai tvorai, kurie turi būti tinkamai sumontuoti, kitu atveju pakilus stipriam vėjui ar užkritus medžio šakai tvora džiaugsitės neilgai. Paranku rinktis storesnius stulpus tvorai, kad šie atlaikyti didesnę apkrovą. Tvoros, kurios aukštis sieks apie 1,2 m, stulpai turi būti įkasami į žemę apie 60 cm. Jei tvoros aukštis siekia nuo 1,2 m, kas trečias stulpas turi turėti papildomą atramą. Lygiame sklype atramos įleidžiamos į 70 – 90 cm gylį. Jeigu dirvožemis yra sunkus ar atvirkščiai – lakus, arba sklypas yra arti gruntinio vandens – rekomenduojama iškasti net 150 – 200 cm gylį. Kitu atveju, stulpai tvorai ir atramos gali judėti, o stipresnio vėjo metu tiesiog išvirsti.

Svarbu – būtina įsitikinti, ar planuojamoje tvoros statymo vietoje nėra nutiesti komunaliniai vamzdžiai ar elektros laidai. Tvoros stulpų įbetonavimui yra kasamos gilios duobės, todėl galite pažeisti ir sutrikdyti tiekimą visam rajonui.

Atminkite, preciziškas tvoros stulpų montavimas ir reguliari priežiūra yra raktas į tai, kad tvora ne tik papuoštų jūsų nuosavybę, bet ir užtikrintų norimą funkcionalumą bei saugumą.

Atsibodo kaimynų ir praeivių žvilgsniai, o nuolat atklystantys laukiniai gyvūnai pridaro žalos jūsų augalams bei gąsdina mažuosius namų gyventojus?

Susisiekite su Moderni tvora tvorų meistrais – pasirūpinsime, kad jūsų gyvenimas būtų maksimaliai komfortiškas. Nuo idėjos iki montavimo.

Tvoros statyba - ką būtina žinoti prieš pradedant darbus?