Ar reikalinga tvoros priežiūra šiltuoju metų laikotarpiu?

Į kiemą pasibeldus vasarai, kartu su ja neišvengiamai ateina ir būtinieji ūkio darbai. Norint išsaugoti teritorijoje esančių statinių ilgaamžiškumą ir estetinį patrauklumą, tokie statiniai kaip tvora, taip pat reikalauja priežiūros. Tačiau užbėgant įvykiams už akių, skardinių tvorų priežiūra nėra sudėtinga ir kartais gali būti lyg lengva terapija po darbo dienos.

Tvoros priežiūra nr. 1. – reguliarus valymas

Vasara atneša daugybę aplinkos veiksnių, kurie gali turėti įtakos jūsų tvoros būklei. Norint išsaugoti tvoros grožį ir ilgaamžiškumą, svarbiausia ją reguliariai valyti. Susikaupusios dulkės, purvas ar net sudėtingos dėmės tokios, kaip paukščių išmatos, sula ir pan., tvorai neprideda grožio, o priklausomai nuo nešvarumo, įsisenijusios dėmės gali net pakenkti tvoros paviršiui. Tvoros priežiūrą užtikrinkite naudodami švelnų ploviklį ir vandenį arba aukšto spaudimo plovyklą, buityje vadinamą „kercheriu“, kad nuplautumėte purvą, dulkes ir bet kokius susikaupusius nešvarumus. Švelnus šveitimas minkštu šepečiu arba kempine padės pašalinti įsisenėjusias dėmes. Kruopščiai nuplaukite, kad būtų pašalinti visi valymo likučiai.

Tvoros priežiūra nr. 2 – reguliari tvoros apžiūra

Įprastiniai patikrinimai yra esminė tvoros priežiūros dalis. Apžiūrėkite, ar jūsų tvora neturi pažeidimų požymių ar trūkstamų dalių, kurios galėjo būti atsilaisvinusios, išpūstos vėjo ar kitaip dingusios. Pavyzdžiui, nesant metalinio stulpo dangteliui ir laiku nepašalinus susikaupusio vandens, šis drėgmės šaltinis pažeis tvoros paviršių ir neišvengiamai prasidės korozijos procesas.  Vasaros orai, įskaitant padidėjusį saulės spinduliavimą ir drėgmę, gali paaštrinti esamas problemas. Atlikdami tvoros priežiūrą, nedelsdami spręskite bet kokias pastebėtas problemas, kad išvengtumėte tolesnio gedimo. Jeigu turite medinę tvorą, pakeiskite pažeistas lentas, priveržkite atsilaisvinusius varžtus ar vinis ir naudokite tinkamas priemones, kad išvengtumėte rūdžių ar puvimo.

Tvoros priežiūra nr. 3 – augmenijos kontrolė

Šiltuoju laikotarpiu suaktyvėjusi ir širdį džiuginanti žaliuojanti augmenija gali pakenkti tvorai. Būtina imtis reikiamų priemonių augalų augimui kontroliuoti, nes arti tvoros esantys augalai gali subraižyti tvoros paviršių, skatinti drėgmės sulaikymą ir taip paspartinti korozijos atsiradimą. Reguliariai genėkite vijoklinius augalus, krūmus ir medžių šakas, esančias arti jūsų tvoros, taip pat neapsodinkite želdinių kompozicijų šalia tvoros. Tai neleis augalams trintis į tvoros paviršių ir sukelti įbrėžimų ar galimų konstrukcijos pažeidimų. Be to, išnaikinkite piktžoles ir žolę, kuri gali augti aplink tvoros pagrindą, nes ji taip pat gali sulaikyti drėgmę ir skatinti puvimą

Tvoros priežiūra nr. 4 – apsauga nuo drėgmės

Nors vasara dažniausiai džiugina saulės spindulių šiluma, kartais gali pasitaikyti lietaus liūčių ar padidėjusios drėgmės. Norint išvengti tvoros deformacijų, puvimo ir pelėsio augimo, labai svarbu apsaugoti tvorą nuo drėgmės pertekliaus. Jeigu jūsų tvora yra pagaminta iš medžio, apsvarstykite galimybę tvorą padengti vandeniui atsparia sandarinimo priemone. Tai padės išvengti drėgmės kaupimosi ir sumažins žalos tikimybę. Turint skardinę, metalinę ar medinę tvorą, pasirūpinkite tinkamu drenažu aplink tvoros pagrindą tam, kad vanduo nesikauptų ir nepažeistų tvoros konstrukcijų.

Laikydamiesi šių keturių svarbių rekomendacijų tvoros priežiūrai – reguliaraus valymo, kruopštaus tikrinimo ir remonto, apsaugos nuo drėgmės ir augmenijos kontrolės – užtikrinsite, kad jūsų tvora išliks tvirta ir estetiška apsauga visą šiltąjį metų sezoną.

Atėjus šiltajam metų laikui norisi kieme privatumo?

Moderni Tvora kvalifikuoti tvorų meistrai padės atrasti jūsų sklypui ir poreikiams tinkamą tvoros sprendimą ir atliks visus montavimo darbus nuo A iki Z!

Tvoros statyba - ką būtina žinoti prieš pradedant darbus?