Pastebime tendenciją, jog žmonės ieško tokio tvoros sprendimo, kuris nereikalautų papildomos priežiūros – būtų atsparus oro veiksniams tokiems, kaip vėjas, šaltis, karštis, krituliai, ultravioletiniai saulės spinduliai bei būtų atsparus įvairiems aplinkos veiksniams. Kaip bebūtų, minimali tvoros priežiūra yra būtina, norint išlaikyti tvoros pirminę išvaizdą ilgus metus.
Iš tvirtų ir patikimų medžiagų gaminamos skardinės tvoros yra padengiamos cinku, o tai leidžia išvengti korozijos – pagrindinio padarinio, kuris gali pažeisti tvoros furnitūrą. Tinkamas skardos padengimas prailgina tvorai suteikiamą garantiją net iki 45 metų. Tačiau, ne visada tvora bus apsaugota nuo neprognozuojamų aplinkos veiksnių tokių, kaip nuo vėjo ant tvoros nukritusi šaka, kuri gali pažeisti tvoros padengtą struktūrą bei iššaukti koroziją.
Tvoros priežiūra visais metų laikais – itin minimali, bet būtina
Neišsigąskite, skardinė tvora nereikalauja tiek daug priežiūros, kiek, pavyzdžiui, medinė tvora. Visais metų laikais, o ypač pavasario, vasaros bei rudens laikotarpiais, tvoros priežiūrą užtikrinkite reguliariai nuplaudami ant tvoros susikaupusį žemės, purvo ir dulkių sluoksnį. Tai padės išlaikyti ne tik estetiškai ir tvarkingai atrodančią tvorą bei sklypą, tačiau taip pat padės išvengti smulkių tvoros pažeidimų, kurie, ilgainiui, gali tik plisti.

Reguliariai genėkite medžius ir krūmus
Atslūgus stipriems vėjo gūsiams, neretai pastebime ant tvoros nukritusias šakas, nulinkusius ir stipriai į tvorą atsirėmusius krūmus bei medžius. Atsitikus tokiai situacijai, patartina reaguoti greitai ir pašalinti prie tvoros susikaupusius pašalinius objektus. Tvoros priežiūra būtina pasirūpinti, nes nukritusios šakos gali pažeisti (įbrėžti ar įlenkti) tvorą bei taip paskatinti plisti koroziją.



Neapsodinkite tvoros augmenija
Pastebima sklypų, kuriuose tvora yra apsodinama įvairiais augalais, kurie augdami pradeda remtis į tvorą arba visą ją apauga. Nors gražus apželdinimas gali papildyti tvoros išvaizdą ir sukurti išskirtinę kompoziciją taip papuošiant sklypą, geriau tai atlikite toliau nuo tvoros taip, kad jokie augalai nesiliestų su tvora. Svarbu užtikrinti tvoros priežiūrą todėl, nes augalai gali pažeisti tvorą, taip pat gali kauptis papildoma drėgmė, kuri neigiamai veikia tvoros išorę.
Nekaupkite rudeninių lapų
Daugelis galime turėti įprotį sušluoti rudeninius lapus į patvorę mažiau matomoje vietoje, kad jie negadintų estetinio sklypo vaizdo. Tačiau nepatingėkite sušluotus lapus sudėti į maišus! Šalia tvoros sušluotos rudeninių lapų sangrūdos kaupia drėgmę, todėl tvoros stulpai gali būti pažeisti – pradėti rūdėti ar deformuotis.
Nesandėliuokite daiktų palei tvorą
Tvora gali pasitarnauti kaip puiki atrama sodo įrankiams, vaikų daiktams ir pan., o galbūt kaip siena, ant kurios kabinami darbui reikalingi smulkūs įrankiai. Na, kad ir kokių papildomų patogumų tvora gali sukelti, patariame juos supakuoti, o tvorą naudoti pagal paskirtį. Žiemos metu, ant daiktų besikaupiantis sniegas gali būti persunkus ir taip pažeisti tvorą.
Tvoros priežiūra žiemą – nukaskite sniego sangrūdas
Žiemos metu, tvoros priežiūra turi būti papildyta – būtina nukasti palei tvorą susikaupusias sniego sangrūdas. Taip užtikrinsite, kad palei tvorą nesikauptų drėgmė, o tvora išdžiūtų. Žiemos metu itin padidėja drėgmės lygis, kuris neigiamai veikia tvoros išorę.
Svarstote įsirengti tvorą?
Tai svarbus žingsnis, kuriam pasiruošti padės patikimi Moderni Tvora ilgametę patirtį turintys meistrai, susisiekite!
